2.kontoripidu, toimus 16. veebruaril 2008

22. aug  Hall Reivikardinal. Kommentaarid: 0


Teisel peol olime juba veidi targemad, teadsime juba millist publikut tuleb, millal tempot lisada, ning kuidas DJ-pulti ja tehnikat paremini asetada.
Kuna mu heal sõbral Helenal oli siis sünnipäev, siis tuli kohale tavalisest veidi rahvusvahelisem seltskond, nende seas paar hispaanlast. Muu rõõmu seas, mida nende temperament põhjamaalastele pakkus, jäi mulle meelde vist Raimo jutt, et tema nautis väga seda kui hispaanlased eesti hümni laulsid.
Üks pildigalerii peost.

Aga muusika ise, juba teine sissekanne aga seni ei sõnagi? Kuna DJ'sid on palju ning meie puldist on üsna erinevad inimesed läbi astunud, siis kergem oleks vist seletada, mida me ei mängi. Stiilidest on vist kantri ja metal need, mis pole meile seni ära mahtunud, traditsioonilist jazzi vist ka üsna vähe, kõike muud aga küll. Pealegi, isegi kui konkreetne muusikastiil/artist DJ'le väga meeldiks, pole siiski kontorireiv päris õige koht et näiteks Miles Davist mängida. Minul on viimastel aastatel tänu Drummie/Orava mõjutustele hakanud baleerika väga meeldima ja olen seda koguma ja mängima hakanud. Keeruline on seda vahemere saarte nimelist stiili siin paari lausega defineerida, aga see link peaks huvilistele veidi aimu andma. Wikipedias mainitud legendaarse DJ Alfedo koostatud "Alfredo Original Sound of Ibiza" CD-kogumik on üks neist, millega tutvust tehes võiks pildi paremini selgeks saada. Palun sõna IBIZA peale mitte ära ehmatada, sest mitte alati pole seal ainult sitta mängitud, vaid 80'ndatel toimusid seal väga erilised peod ja neist maagilistest hetkedest oleks ka ise väga tahtnud osa saada. Kui käisime sõpradega 2 aastat tagasi Barcelona elektroonilise muusika festivalil Sonar, siis saime teada, et tähistatakse 20 aasta möödumist 1987 Ibiza pidudest, kus "kõik algas". Veel üks hea leht, kus palju baleerika mikse ja harivat juttu. Keda huvitab, viige end kurssi.
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: