2012 aasta plaat

29. dets  Hall Reivikardinal. Kommentaarid: 0
Monophonics  "In Your Brain"
 Aastalõpus tehakse kokkuvõtteid ja lemmikplaatide toppe, ma jään napimasse vahemikku ja räägin ainult ühes asjast, oma 2012. aasta lemmikplaadist. 
  
Monophonics on California, täpsemalt Bay Area (San Francisco/Oakland) kandist, ning käesolev on  nende kolmas täispikk plaat. Kuna see plaat nii meeldima hakkas, siis uurisin nende minevikka veidi aga eelmised on valdavalt instrumentaalsed ("In Your Brain" peal on ka neid 2-3) ja nõrgemad kui käesolev. Stiili poolest võib lahterdada neid soul/funk/rokk/psühhedeelseks, aga mu jaoks on võtmesõna siin ikkagi SOUL (ei hakka praegu laskuma teemase - "tänapäeva soul...wtf ?!?").  
 Või siis minu arusaam sellest, mis peaks BLUES olena.  
 Lemmikloos "They don't understand" on see nii tugevalt ja valusalt olemas, samuti n.ö. usutavuse skaalal, mina jäin väga kergelt uskuma, et inimene teab, tunnetab ja valab kogu loo oma hingest välja. Kui mul selle paadi review kirjutamise plaan juba suvel tekkis, siis oli youtubes väga vähe selle plaadi näiteid, nüüd on olukord paranenud ja ülalmainitud lugu on saadaval : http://www.youtube.com/watch?v=nrjyFcU-ecg   
 Samuti, teine valus lugu: "Decpetion" - http://www.youtube.com/watch?v=uSixknPKmlM
Tundub, et juhindun sellest plaadist rääkimisel Kafka ideest, et kunst peab rebima ja haiget tegema, toredaid & rõõmustavaid raamatuid, lugusid võime ise ka vabalt kirjutada.
Mõned on seda bändi võrrelnud George Clintoni eri projektidega (psühhedeelia, funk-rokk and shit) ja üldiselt olen nõus aga selle suure vahega, et Clinton armastas pulli teha ja (eksperdid võiks mulle siin vastu vaielda) üles-alla hüpata aga Monophonics'i vennad on tõsised. Kuigi Funkadelicul oli ka muud kraami aga see on pikem jutt ja  siia ei mahu. 
Üks plaadi lõpetajaid on cover N.Sinatra ("Kill Bill" filmist teada) "Bang Bang" loost, ning nii nagu suurte lemmikute kohta öeldakse, pole mumeelest see lihtsalt cover vaid midagi, mis originaalile palju juurde annab ja uusi tahke avastab.   
 
Üllatusena ja n.ö. comebackina on selle plaadi välja andnud Ubiquity, label mida kunagi palju fännisin ja valdavalt nende tantsumuusikat ostsin, tere taastulemast mu riiulisse!  
Ühesõnaga 10 punkti 10'st plaat ja loodame et mu soovitusest kasvab ja tekib teil rohkem huvi nende vastu.  
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: