Viimastest muusikamuljetest.

25. märts  Hall Reivikardinal. Kommentaarid: 0
Kevadealguse päikeses kuulatud tjuuunid. 


Viimane kitarripõhine täispikk plaat, mis meeldis, on  ameeriklaste  Morning Benders käesoleva aasta plaat "Big Echo". Eriti meedlib praegu "Mason Jar" lugu sealt, kahjuks seda veel juutjuubida ei saa, aga küllap mujalt saate kindlasti järele maitsta.  Ei oskagi seletada, miks nad muudest sarnase muusika loojatest (sest ega nad mingit revolutsiooni ei tee) üle on, aga mõned nutikad hetked ja paar paralleeli My Morning Jacketi või American Music Club'ga teevad selle plaadi mu jaoks vingeks.


Ning eile avastasin et Zooey Deschanel'i ja M.Wardi projekt "She & Him" on avaldanud järje oma 2008 aasta debüüdile. Nimi oli tal "Volume One" ning meeldis väga oma 50-60'ndate tüdrukute popi osava taasloomisega. Teine volüüm peaks kohe-kohe ilmuma, kuulasin amazonis juppe, nii tugevat esmamuljet ei jätnud, kui võibolla ootasin, aga see ilmselt paraneb ajas. Soovitan. 


Midagi Zooey ja Matti lugude läbikuulamisel tuletas mulle meelde vana George Harrisoni (mille autoriks ta end algul väitis) kirjutatud loo 

"My Sweet Lord"  Mulle tuli meelde u. 20-25 aastat tagasi kuulatud Vikerraadio saade biitlitest, kus räägiti, et selle looga oli legaalne jama ja tüdrukutebänd The Chiffons  

väitis (ilmselt õigustatult) et nende loo "He's So Fine" on George alatult rippinud.

Nagu nende lugude juures youtubes kommenteeriti, et George kaotas kohtuvaidluse, aga igaks juhuks ostis hiljem ära selle plaadifirma, kes ta kohtusse kaebas, et oleks, noh, rahulikum elu.  

Kuulake üle ja otsustage, kui suur vargus see oli, aga see vist polegi nii oluline. Head versioonid on mõlemad. Või kui soovite, siis see leht kästileb nende lugude paralleele täpsemalt.  


Kummikud jalga ja kevadet nautima!

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: